Silja Line seurakisat 13.8.2018 tulokset

Silja Line seurakisat 13.8.2018.

Osa pituustuloksista puuttuu, mutta tiedot viedään, jos tulokset löytyvät kentän kansioista.

T3 40m
1)Aura Heikkilä 12.33, 2)Camilla Rotsten 12.54, 3)Isla Ahola 12.67, 4)Anni Nyyssönen 12.75 5)Ellen Suomela 12.80, 6)Lotta Rinne 13.60, 7)Helmi Yski 13.77, 8)Sofia Lausniemi 14.56, 9)Ella Vesamäki 14.90, 10)Nea Ylistenniemi 15.00, 11)Minja Ahola 15.03, 12)Elma Korhonen 15.11, 13)Tytti Tuomisto 15.86, 14)Ninni Lehtimäki 16.24, 15)Aada Tapiola 17.59, 16)Mette Haapaniemi 17.80, 17)Anni Lemmetyinen 17.85, 18)Lotta Widberg 20.76, 19)Sofia Jalonen 21.50, 20)Iira Kaasalainen 22.83, 21)Sofia Krankkala 23.07, 22)Mirka Saren 26.04, 23)Alma Tuppurainen 28.00, 24)Aurora Koivula 30.42, 25)Elvi Friimäki 33.71, 26)Meea Tönning 36.02
P3 40m
1)Eeli Kuusisto 11.69, 2)Oliver Tönning 12.08, 3)Luka Tapiola 12.98, 4)Jeremias Vuorenoja 15.39, 5)Kristof Nieminen 21.51, 6)Konsta Kaasalainen 21.87, 7)Sisu Irri 22.16, 8)Väinö Kranni 26.66, 9)Veeti Saarela 30.30, 10)Aapo Tapiola 31.67, 11)Elias Widberg 32.92, 12)Aarni Peurala 35.34, 13)Venni Korjus 46.68
T4 40m
1)Lotta Lehtimäki 10.22, 2)Aliisa Aarno-Kaisti 10.24, 3)Aina Lemmetyinen 10.42, 4)Sandra Lähteenmäki 11.13, 5)Nea Nieminen 11.45, 6)Juulia Vuorinen 11.63, 7)Kerttu Niemi 11.70, 8)Lumi Aoki 12.04, 9)Anni Myllymäki 12.46, 10)Alma Laaksonen 13.13, 11)Aada Oras 13.22, 12)Isla Seppälä 13.68
T4 pallo
1)Lotta Lehtimäki 4.15, 2)Aliisa Aarno-Kaisti 4.08, 3)Isla Seppälä 3.86, 4)Nea Nieminen 3.71, 5)Kerttu Niemi 3.22, 6)Juulia Vuorinen 3.20, 7)Lumi Aoki 3.17, 8)Aina Lemmetyinen 3.13, 9)Aada Oras 2.88, 10)Sandra Lähteenmäki 2.62, 11)Anni Myllymäki 2.17, 12)Alma Laaksonen 2.15, 13)Nea Ylistenniemi 1.55
P4 40m
1)Verne Liimatta 9.90, 2)Ano Heikkilä 10.09, 3)Roni Kaasalainen 10.97, 3)Sakarias Vuorenoja 10.97, 5)Jooa Välimäki 11.11, 6)Pekka Paloheimo 13.34, 7)Juuse Korjus 11.36, 8)Eero Ahometsä 11.39, 9)Axel Kero 11.67, 10)Vilho Jokinen 11.68, 11)Väinö Kivimäki 12.92, 12)Aaro Lukkarinen 13.36, 13)Niko Ranta 16.69, 14)Veikka Oino 18.93
P4 pallo
1)Ano Heikkilä 7.54, 2)Sakarias Vuorenoja 7.05, 3)Roni Kaasalainen 6.16, 4)Juuse Korjus 5.84, 5)Vilho Jokinen 4.97, 6)Verne Liimatta 4.83, 7)Jooa Välimäki 4.77, 8)Axel Kero 4.20, 9)Veikka Oino 3.88, 10)Aaro Lukkarinen 3.77, 11)Pekka Paloheimo 3.70, 12)Eero Ahometsä 2.94, 13)Väinö Kivimäki 2.13, 14)Niko Ranta 1.72
T5 40m
1)Kaisla Kömi 8.71, 2)Valpuri Korhonen 8.89, 3)Sanni Koskiparta 9.02, 4)Erin Rantanen 9.23, 5)Sofia Karimäki 9.44, 6)Lotta Kuokkanen 9.54, 7)Sofi Teittinen 9.76, 8)Elsa Hynnä 9.79, 9)Milla Lähteenmäki 10.30, 10)Hennastiina Kallio 10.86, 11)Taiga Peurala 12.90
T5 pallo
1)Erin Rantanen 9.74, 2)Hennastiina Kallio 7.43, 3)Kaisla Kömi 7.00, 4)Taiga Peurala 6.85, 5)Valpuri Korhonen 5.55, 6)Sofia Karimäki 4.96, 7)Sofi Teittinen 4.58, 8)Milla Lähteenmäki 4.09, 9)Elsa Hynnä 3.95

P5 40m
1)Kasperi Jokinen 9.15, 2)Tony Tuovinen 9.50, 3)Osku Siuko 9.64, 4)Nestori Koivuniemi 9.66, 5)Onni Mikkola 10.02, 6)Oskari Salminen 10.51, 7)Joel Tönning 10.69, 8)Väinö Knuutila 10.76, 9)Aarre Vaittinen 11.03, 10)Jasu Irri 11.12
P5 pallo
1)Osku Siuko 9.65, 2)Tony Tuovinen 7.28, 3)Kasper Jokinen 6.33, 4)Jasu Irri 6.03, 5)Väinö Yski 5.84, 6)Nestori Koivuniemi 5.24, 7)Joel Tönning 4.88, 8)Aarre Vaittinen 4.55, 9)Oskari Salminen 4.10, 10)Onni Mikkola 3.07
T6 40m
1)Janna-Sofie Junkkala 8.03, 2)Mette Häkkinen 8.07, 3)Ea Ala-Erkkilä 8.39, 4)Anni-Maija Myllymäki 8.51, 5)Joanna Schleicher 8.52, 6)Minttu Pääkkönen 8.58, 7)Hilla Mikkola 8.68, 7)Aliisa Jokinen 8.68, 9)Kristella Hopia 8.87, 10)Emilia Vuorinen 9.07, 11)Aino Suontausta 9.25, 12)Lumia Keskikiikonen 9.50, 12)Minttu Peltonen 9.50, 14)Elisa Oino 9.61, 15)Enni Kivimäki 9.73, 16)Neea Lehtimäki 9.77, 17)Moona Salminen 10.13, 18)Jutta Myllyntausta 10.35
P6 40m
1)Tammi Kilpiö 8.30, 2)Taito Aoki 8.60, 3)Kristofer Ilves 8.65, 4)Topias Kärkkäinen 8.71, 4)Viljo Liimatta 8.71, 6)Santtu Antila 8.89, 7)Oliver Nyyssönen 8.91, 8)Lukas Lehtimäki 9.03, 9)Otava Hiirijoki 9.48, 10)Vili Saksi 9.58, 10)Elias Lähde 9.58, 12)Väinö Jokinen 9.68, 13)Leevi Rinne 10.91, 14)Niilo Ranta 10.40
T7 40m
1)Kristiina Nieminen 7.62, 2)Ellen Rantanen 7.73, 3)Helmi Hämäläinen 8.35, 4)Milja Heinonen 8.45, 5)Anni Göritz 8.64, 6)Minttu Lähteenmäki 9.15, 7)Alyssa Kyläkangas 9.16, 8)Minea Jalava 9.44, 8)Siiri Suominen 9.44, 10)Neea Irri 10.05, 11)Ella Mustalahti 10.15, 12)Minea Suominen 10.66
T7 pituus
1)Ellen Rantanen 3.02, 2)Helmi Hämäläinen 2.60, 3)Alyssa Kyläkangas 2.45, 4)Minea Jalava 2.38, 5)Kristiina Nieminen 2.20, 5)Anni Göritz 2.20, 7)Siiri Suominen 2.15, 8)Neea Irri 1.87, 9)Ella Mustalahti 1.80, 10)Milja Heinonen 1.75, 11)Lumia Keskikiikonen 1.72, 12)Minttu Lähteenmäki 1.70
P7 40m
1)Lenni Tapiola 7.77, 2)Tony Lähteenmäki 8.27, 3)Amos Andersson 8.33, 4)Tuomo Teronen 8.47, 5)Veikka Mäkinen 8.64, 6)Matias Vuorenoja 9.01, 7)Artturi Vesamäki 9.58, 7)Eino Lehtiö 9.58, 9)Eero Lehtiö 21.53
P7 pituus
1)Veikka Mäkinen 2.41, 2)Lenni Tapiola 2.34, 3)Tony Lähteenmäki 2.32, 4)Matias Vuorenoja 2.19, 5)Tuomo Teronen 2.09, 6)Amos Andersson 1.95, 7)Eino Lehtiö 1.76, 8)Artturi Vesamäki 1.65, 9)Eero Lehtiö 0.89
T8-9 400m
1)Sara Karimäki 1.21.99, 2)Aina Kuusisto 1.32.02, 3)Julia Tienhaara 1.33.25, 4)Elli Jalonen 1.33.21, 5)Milla Ritvonen 1.33.97, 6)Klara Göritz 1.34.94, 7)Weera Vaittinen 1.35.16, 8)Vilma Pääkkönen 1.36.20, 9)Henriikka Kinnanen 1.37.35, 10)Sylvi Toivola 1.38.77, 11)Lumia Hiirijoki 1.41.57, 12)Nella Niemelä 1.45.68, 13)Nella Widberg 1.47.02, 14)Iida Hynnä 1.48.39, 15)Laura Lahtinen 1.49.76, 16)Kaisa Heikkilä 1.50.13, 17)Senni Siuko 1.54.47
P8-9 400m
1)Hugo Salmi 1.18.79, 2)Nico Välimäki 1.23.79, 3)Pyry Saksi 1.28.87, 4)Topias Vuorenoja 1.29.14, 5)Aku Ylimaa 1.34.06, 6)Antti Tuomisto 1.36.61, 7)Justus Hiirijoki 1.38.42, 8)Pyry Irri 1.39.64, 9)Andre Schleicher 1.41.05, 10)Riku Saren 1.43.18, 11)Miska Santala 1.43.45, 12)Petrus Joensuu 1.43.64, 13)Valtteri Jokinen 1.46.48, 14)Kristian Ilves 1.54.15
T10-11 600m
1)Anni Teronen 2.06.88, 2)Janita Kinnanen 2.19.19, 3)Hilla Hämäläinen 2.21.92, 4)Jasmin Sundgren 2.26.29, 5)Pihla Joensuu 2.26.99, 6)Maija Häggblom 2.32.57
T10-11 pituus
1)Janita Kinnanen 4.07, 2)Anni Teronen 3.60, 3)Hilla Hämäläinen 3.55, 3)Minttu Heinonen 3.55, 5)Helvi Toivola 3.05, 5)Linnea Lähde 3.05, 7)Pihla Joensuu 3.00, 8)Maija Häggblom 2.90, 9)Jasmin Sundgren 2.80, 10)Neea Tuovinen 2.70, 11)Laura Heikkilä 2.44, 12)Milla Ylijoki 2.35
P10-11 600m
1)Veli Lampila 2.03.49, 2)Joose Tiensuu 2.08.04, 3)Olavi Tuomisto 2.14.82, 4)Jooa Rajamäki 2.34.52, 5)Kasperi Lahtinen 2.44.62, 6)Mikael Heinonen 3.36.28
P10-11 pituus
1)Niklas Mäntylä 4.09, 2)Joose Tiensuu 3.64, 3)Jooa Rajamäki 3.26, 4)Miro Mäkitalo 3.03, 5)Kasperi Lahtinen 2.98, 5)Kimi Ritvonen 2.98, 7)Olavi Tuomisto 2.95, 8)Aleksi Jokela 2.93, 9)Mikael Heinonen 2.07
T12-13 kiekko
1)Minttu Ylimaa 15.02
P12-13 600m
1)Leevi Laakso 2.16.10
P12-13 kiekko
1)Niklas Mäntylä 27.75
P15 kuula
1)Atte Kuokkanen 5.59

Comments are closed.